Brak produktów
Podane ceny są cenami brutto
• Pasta do zębów
Najprostsza pasta do zębów: po wyczyszczeniu szczoteczką dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą.
• Pranie
Dobrze zabezpieczoną biżuterię (najlepiej w starych pończochach lub w rajstopach) włożyć do pralki automatycznej i prać z bielizną w temperaturze ok. 30 – 40 st. C.
• Gorąca kąpiel – do czyszczenia srebra
Zaśniedziałe wyroby ze srebra moczymy kilkanaście minut w gorącej kąpieli złożonej z 3 litrów wody, 5 łyżek octu i 4 łyżek sody oczyszczonej.
Następnie płuczemy je w zimnej wodzie i osuszamy miękką ściereczką, bądź gładkim, miękkim ręcznikiem papierowym bez nadruku
• Gorąca kąpiel – do czyszczenia złota
Zaśniedziałe złoto, zwłaszcza biżuterię noszoną na co dzień, nie odkładamy bez uprzedniego wymycia jej z towarzyszącego, czy nagromadzonego osadu z pyłków w otoczeniu, z odzieży, potu, jak również osadzonego brudu ze względu na warunki pracy w jakiej dany przedmiot był użytkowany, jest to ważny aspekt, ponieważ wszystko to co przyjmuje ciało ludzkie, tak samo przyjmuje biżuteria, warto wymyć biżuterię ciepłą wodą z mydłem w dłoni, po czym dokładnie przepłukujemy wszystkie elementy, taki proces odświeży naszą biżuterię, która po wysuszeniu odzyska blask.
• Sok z cebuli – do czyszczenia złota
Złote łańcuszki i bransoletki znów będą lśnić jak nowe, jeśli posmarujemy je sokiem z cebuli, a po kilku godzinach wypolerujemy. Możemy je także włożyć do słoiczka, zalać ciepłą wodą z dodatkiem płatków mydlanych i sody. Po zamknięciu słoika potrząsamy nim przez kilka minut. Biżuterię wyjmujemy, płuczemy w ciepłej wodzie, suszymy i polerujemy. Złote łańcuszki doskonale również czyści się wilgotną watką z odrobiną proszku do pieczenia.
• Kreda – do czyszczenia srebra
Pociemniałe wyroby ze srebra można czyścić na kilka sposobów:
– nałożyć mieszaninę miałkiej kredy i spirytusu, pozostawić na 30 minut, wypolerować miękką szmatką
– umyć w ciepłej wodzie z mydłem z dodatkiem amoniaku lub soku z cytryny, wypłukać i wypolerować irchą
– umyć w ostudzonej wodzie, w której gotowały się ziemniaki w łupinach , wypolerować
– nałożyć ubitą pianę z białka , pocierać miękką flanelą lub tamponem z waty, wypłukać, osuszyć
• Woda z mydłem – do czyszczenia kamieni szlachetnych
Szafiry, rubiny, brylanty oprawione w złoto wystarczy od czasu do czasu wypolerować. Można je też namoczyć w letniej wodzie z mydłem i delikatnie wyczyścić miękką szczoteczką, a następnie wypłukać. Korale i turkusy myjemy w letniej wodzie z odrobiną sody oczyszczonej. Pamiętajmy, aby korali nie zamykać w blaszanym pudełku, lecz przechowywać osobno w drewnianym lub tekturowym pojemniku. Po umyciu dobrze jest przetrzeć je szmatką nasączoną oliwą i tempertyną, a następnie wypolerować irchą.
Korale i perły powinno się nosić jak najczęściej, gdyż dzięki zetknięciu ze skórą zachowują swoje piękno. W przypadku pereł trzeba uważać, aby ich nie spryskać perfumami lub lakierem do włosów (jeśli już tak się stanie, należy je natychmiast starannie wytrzeć). Perły naturalne, bardzo cenne, najlepiej oddać do czyszczenia fachowcowi.
• Surowe mleko – do czyszczenia kości słoniowej
Kość słoniowa nie znosi wahań temperatury, wilgoci i braku światła. Kość słoniową możemy czyścić na kilka sposobów:
– moczymy przez kilka godzin w surowym mleku, a następnie suszymy na słońcu, aby wybielała
– zanurzamy ja w letniej wodzie z mydłem i czyścimy miękką szczoteczką
– polerujemy roztworem terpentyny (rozcieńczamy ją 10-krotnie) i kładziemy na słońcu do wybielenia
Jest to najlepsza i najszybsza forma, która pozwoli Państwu długotrwale cieszyć się biżuterią.
Administratorem danych jest:
AS Jewellery SP Z O. O.ul. Szkolna 1A/163-100 ŚremNIP: PL 7851808846Kom.: +48 887070665e-mail: office@asjewellery.pl